Czy obywatel Ukrainy pracujący w Polsce musi wyrobić wizę?

Czy obywatel Ukrainy pracujący w Polsce musi wyrobić wizę?
Polska wiza Ukraina

Bliskość kulturowa i wysokie kwalifikacje obywateli Ukrainy, wraz z dużym zapotrzebowaniem polskich firm na pracowników z tego kraju, sprawia, że coraz więcej Ukrainek i Ukraińców znajduje zatrudnienie w naszym kraju. Najbardziej daleko idące statystyki mówią, że jest już ich w Polsce nawet dwa miliony, oficjalne zatrudnionych jest 460 tysięcy.

Wielu z nich chce na trwałe związać przyszłość z naszym krajem. Jedną z przyczyn wzrostu ilości pracowników z Ukrainy w Polsce jest rozluźnienie przepisów wizowych. Dowiedz się czy pracownik z Ukrainy musi wyrobić wizę, by podjąć zatrudnienie w Polsce.

Z wizą czy bez?

Obecnie obywatele i obywatelki Ukrainy nie potrzebują posiadać wizy, aby przekraczać granicę z Polską i wszystkimi krajami strefy Schengen. Dziś zamiast wizy osoba, starająca się o zatrudnienie w naszym kraju powinna wystarać się o uzyskanie zezwolenie na świadczenie pracy w Polsce oraz pozwolenia na pobyt czasowy. Równocześnie pracodawca powinien złożyć oświadczenie o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy. Pracownik z Ukrainy musi również wystąpić o NIP (numer identyfikacji podatkowej).

Jeśli rozważasz zatrudnienie pracowników z Ukrainy, możesz skorzystać z wyspecjalizowanej agencji zatrudnienia, takiej jak nasza firma. Oferujemy kompleksowe usługi począwszy od rekrutacji pracowników, przez legalizację zatrudnienia i załatwienie wszystkich, związanych z tym formalności, wykonania niezbędnych do podjęcia pracy badań lekarskich i przeprowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Pracownicy z Ukrainy są objęci opieką koordynatora, który porozumiewa się w języku ukraińskim. Załatwiamy również zakwaterowanie dla pracowników.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, jeśli interesuje Cię zatrudnienie pracowników z Ukrainy, w ramach leasingu pracowniczego, w najbardziej pożądanych zawodach, takich jak elektrycy, operatorzy CNC (pracujący z maszynami tj. tokarka, frezarka czy przecinarka), spawaczy, stolarzy czy niewykwalifikowanych pracowników produkcji czy osób do sprzątania hal przemysłowych. Dzięki temu, że wszystkie formalności są po naszej stronie, zatrudnianie pracowników z Ukrainy nigdy nie było takie proste!

Udostępnij:

Więcej z bloga

zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy

Jak wygląda zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy?

Zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy wiąże się z wypełnieniem szeregu formalności przez pracodawcę. Na naszym blogu został udostępniony artykuł ,,Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca?” w którym zwarta

Wyślij wiadomość