Jakie są zalety zatrudnienia obcokrajowców?

Jakie są zalety zatrudnienia obcokrajowców?
wyciągnięta ręka

Znalezienie kompetentnego i doświadczonego pracownika nie jest łatwe. I choć bezrobocie nie jest najniższe, nie zawsze udaje się znaleźć chętnych na dane stanowisko. Rozwiązaniem tego problemu jest podjęcie współpracy z obcokrajowcami. Wśród nich przedsiębiorcy mogą znaleźć wielu wykwalifikowanych pracowników, którzy spełniają ich oczekiwania i gotowi są podjąć pracę od zaraz. Uprzedzenia i liczne formalności wynikające z legalizacji pobytu oraz zezwolenia na pracę sprawiają jednak, że właściciele firm obawiają się podejmowania współpracy z cudzoziemcami. Wielu z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że w ten sporo traci. Jakie są zalety zatrudniania obcokrajowców? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto rozpatrywać podania o pracę osób przyjeżdżających z zagranicy.

Dlaczego warto zatrudniać cudzoziemców?

Zatrudnienie cudzoziemców zwykle jest sposobem na wypełnienie luk kadrowych, które są wynikiem wyjazdów za granicę Polaków, którzy poszukują zatrudnienia za wyższe wynagrodzenie. Cudzoziemcy w tym samym celu przyjeżdżają do Polski. Stawki, jakie otrzymują od polskich przedsiębiorców, satysfakcjonują ich bardziej niż wynagrodzenia proponowane przez rodzime firmy. Tym samym zadowoleni są zarówno przedsiębiorcy, których nie stać na podniesienie wynagrodzeń, jak i pracownicy, którzy przyjeżdżając do Polski, mogą zarobić więcej niż w swoim kraju. Ponadto, cudzoziemcy częściej gotowi są podejmować pracę w wymagających warunkach m.in. w firmach zajmujących się segregowaniem i recyklingiem odpadów.

Poza tym obcokrajowcy chętnie podejmują pracę w nadgodzinach, co przyspiesza proces produkcji. Wielu cudzoziemców poszukuje również w Polsce pracy na dłuższy okres, dzięki czemu przedsiębiorcy nie muszą obawiać się o to, że zatrudniony obcokrajowiec zrezygnuje z zatrudnienia po kilku tygodniach od rozpoczęcia współpracy. Ponadto, obcokrajowcy, którzy ubiegają się o pracę w Polsce, to często wykształceni w danej dziedzinie pracownicy, którzy mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie. Przedsiębiorcy, którzy gotowi są zatrudnić cudzoziemców, mogą zatem liczyć na kompetentnych kandydatów, których wyróżnia wiedza i odpowiednie umiejętności.

Nie można zapominać także o zaangażowaniu i pracowitości obcokrajowców, którzy przyjechali do Polski nie na wakacje, a po to, by zarobić pieniądze. Cudzoziemcy są zatem zwykle dyspozycyjni i gotowi do pracy nawet po 10-12 godzin. Wśród pracowników z zagranicy, spośród  których można wyróżnić tych najbardziej zaangażowanych, wymienia się Ukraińców. Pracownicy z Ukrainy chętnie podejmują się zatrudnienia i należycie wykonują swoje obowiązki. Szanują swoją pracę i wiedzą, że aby utrzymać swoje stanowiska, na których mogą uczciwie zarobić, muszą wykazywać się zaangażowaniem. W przeciwnym razie ich miejsce zajmie rodak, który także szuka szansy na lepsze życie w Polsce.

Udostępnij:

Więcej z bloga

zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy

Jak wygląda zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy?

Zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy wiąże się z wypełnieniem szeregu formalności przez pracodawcę. Na naszym blogu został udostępniony artykuł ,,Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca?” w którym zwarta

Wyślij wiadomość