...

Zatrudnianie cudzoziemców – 3 najważniejsze zalety

Zatrudnianie cudzoziemców – 3 najważniejsze zalety
zatrudnianie obcokrajowców

Znalezienie kompetentnego i doświadczonego pracownika nie jest łatwe. I choć bezrobocie nie jest najniższe, nie zawsze udaje się znaleźć chętnych na dane stanowisko. Zatrudnianie cudzoziemców może okazać się jednym z najlepszych rozwiązań danego problemu. Wśród nich przedsiębiorcy mogą znaleźć wielu wykwalifikowanych pracowników, którzy spełniają ich oczekiwania i gotowi są podjąć pracę od zaraz. Uprzedzenia i liczne formalności wynikające z legalizacji pobytu oraz zezwolenia na pracę sprawiają jednak, że właściciele firm obawiają się podejmowania współpracy z cudzoziemcami. Wielu z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że w ten sposób sporo traci. Jakie są zalety zatrudniania obcokrajowców? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto podjąć współpracę z osobami zza granicy.

1. Luki kadrowe w przedsiębiorstwie wypełnione od zaraz

Zatrudnianie obcokrajowców zwykle jest szybkim sposobem na wypełnienie luk kadrowych, które są wynikiem wyjazdów za granicę Polaków, którzy poszukują zatrudnienia za wyższe wynagrodzenie, czy lepsze warunki. Cudzoziemcy w tym samym celu przyjeżdżają do Polski. Stawki, jakie otrzymują od polskich przedsiębiorców, satysfakcjonują ich bardziej niż wynagrodzenia proponowane przez rodzime firmy. Tym samym zadowoleni są zarówno przedsiębiorcy, których nie stać na podniesienie wynagrodzeń, jak i pracownicy, którzy przyjeżdżając do Polski, mogą zarobić więcej niż w swoim kraju. Ponadto, cudzoziemcy częściej gotowi są podejmować pracę w wymagających warunkach, na które często pracownicy z rodzimego kraju nie są chętni.

2. Nadgodziny, czyli przyspieszenie procesu produkcyjnego

Obcokrajowy chętnie podejmują pracę w nadgodzinach, co przyspiesza proces produkcji. Wielu cudzoziemców poszukuje również w Polsce pracy na dłuższy okres, dzięki czemu przedsiębiorcy nie muszą obawiać się o to, że zatrudniony obcokrajowiec zrezygnuje z zatrudnienia po kilku tygodniach od rozpoczęcia współpracy. Ponadto, obcokrajowcy, którzy ubiegają się o pracę w Polsce, to często wykształceni w danej dziedzinie pracownicy, którzy mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie – spawacze, ślusarze, operatorzy maszyn CNC, lakiernicy, czy inni specjaliści gotowi podjąć zatrudnienie u polskich przedsiębiorców. Pracodawcy, którzy gotowi są zatrudnić cudzoziemców, mogą zatem liczyć na kompetentnych kandydatów, których wyróżnia wiedza i odpowiednie umiejętności.

3. Zaangażowane i wyspecjalizowane osoby

Nie można zapominać także o zaangażowaniu i pracowitości obcokrajowców, którzy przyjechali do Polski nie na wakacje, a po to, by zarobić pieniądze. Cudzoziemcy są zatem zwykle dyspozycyjni i gotowi do pracy nawet po 10-12 godzin, oczywiście w granicach norm oraz w zależności od chęci pracowników. Wśród pracowników z zagranicy, spośród  których można wyróżnić tych najbardziej zaangażowanych, wymienia się naszych wschodnich sąsiadów, którzy chętnie przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych, a w obecnej sytuacji, aby osiedlić się na dłuższy okres. Pracownicy z Ukrainy chętnie podejmują się zatrudnienia i należycie wykonują swoje obowiązki.

Zatrudnianie obcokrajowców z pomocą agencji zatrudnienia

Polskie agencje zatrudnienia przychodzą z pomocą dla pracodawców chcących rozpocząć lub kontynuować swoją współpracę z osobami zza granicy. Biuro pośrednictwa pracy wspomoże Klienta na każdym etapie zatrudnienia – rozpoczynając od rekrutacji po przystąpienie do pracy pracownika, a w trakcie współpracy zadba o aktualność dokumentów, które umożliwią długookresową współpracę z firmą. Agencja Zatrudnienia Kowsen-Pol od kilku lat świadczy usługi na polskim rynku pracy, zapewniając fachowców, jak i pracowników produkcyjnych. Zapoznaj się z ofertą agencji i znajdź swojego pracownika!

Udostępnij:

Więcej z bloga

Wyślij wiadomość

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.