...

Pracownicy ze wschodu – dlaczego warto zatrudnić?

Pracownicy ze wschodu – dlaczego warto zatrudnić?
pracownicy ze wschodu

Pracownicy ze wschodu nie zabierają pracy Polakom – wręcz przeciwnie, uzupełniają braki pracowników fizycznych i specjalistów z różnych dziedzin, które pojawiają się na lokalnym rynku pracy. Choć zatrudnienie Ukraińców może wydawać się trudnym zadaniem, to pracodawcy nie muszą się już obawiać problemów m.in. z załatwieniem wiz i innymi formalnościami. Wyjaśniamy, co sprawiło, że coraz częściej w polskich firmach pracują Ukraińcy.

Zatrudnienie pracowników ze wschodu jako możliwości dla przedsiębiorcy

Zatrudnienie obcokrajowca to opcja coraz częściej wybierana przez polskich przedsiębiorców, którzy działają nie tylko tuż przy granicy z Ukrainą. Od dłuższego czasu narasta problem braku rąk do pracy, co ma związek m.in. z niedawnymi, masowymi wyjazdami Polaków „za chlebem” np. do Anglii, Irlandii i Skandynawii. Luka na rynku pracy generuje poważne problemy, które sprawiają, że trudniej jest rozwijać rodzime biznesy oraz pozyskać doświadczonych pracowników, którzy są chętni do pracy na proponowanych warunkach. Polscy przedsiębiorcy docenili profesjonalizm i chęć do pracy Ukraińców, ale to nie jedyny powód, dla którego obsadę polskich firm coraz częściej stanowią pracownicy ze Wschodu. Kluczowe są także ułatwienia, które oferują agencje zatrudnienia pracowników z Ukrainy. Dzięki pomocy legalnie działających, profesjonalnych agencji zatrudnienia, możliwe jest samodzielne zatrudnienie pracowników ze Wschodu i uniknięcie uciążliwych formalności, które związane są z zarobkowym pobytem Ukraińców na terenie Polski – obsługą zatrudnienia cudzoziemców zajmują się specjaliści. Co więcej, na wzrost zainteresowania zatrudnieniem pracowników ze wschodu wpływa także możliwość wynajęcia osób do pracy, co umożliwia tzw. leasing pracowniczy oraz outsourcing pracowniczy.

Pracownicy ze wschodu – rzetelni i doświadczeni

Na polskim rynku pracy przybywa sumiennych, rzetelnych i doświadczonych pracowników ze Wschodu, którzy szybko zyskują zaufanie i uznanie swoich pracodawców. Pomijając funkcjonujące stereotypy, których my Polacy także staliśmy się ofiarami, Ukraińcy doskonale wywiązują się z powierzonych im obowiązków, co jest kolejnym powodem wzrostu zainteresowania ich zatrudnieniem przez polskich pracodawców. Szacuje się, że w Polsce pracuje około 3 milionów osób ze wschodu, dzięki którym można skutecznie uniknąć skutków wyjazdów zarobkowych Polaków do krajów UE oraz braku specjalistów i pracowników fizycznych. Agencja pracy Kowsen-Pol oferuje pełną pomoc przy zatrudnieniu pracowników zza wschodniej granicy. Zapewni wszelkie formalności, poprowadzi dokumentację pracowniczą, zalegalizuje zatrudnienie, dzięki czemu pracodawca będzie mógł zatrudnić u siebie pracowników w formie współpracy z agencją, w formie leasingu pracowniczego, czy też outsourcingu pracowniczego bez martwienia się o sprawy administracyjne, czy księgowe.

Udostępnij:

Więcej z bloga

Wyślij wiadomość

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.