...

Pracownicy z Ukrainy – 5 powodów, dla których warto zatrudnić

Pracownicy z Ukrainy – 5 powodów, dla których warto zatrudnić
pracownicy z ukrainy

Pracownicy z Ukrainy są coraz chętniej zatrudniani przez polskich pracodawców. Chociaż legalne zatrudnienie obcokrajowców to dość długi i kosztowny proces, który wymaga znajomości przepisów i dopełniania licznych formalności, to jednak dzięki wsparciu agencji zatrudnienia przedsiębiorcy mogą uniknąć tego typu niedogodności. Firma świadcząca usługi z zakresu leasingu pracowniczego/outsourcingu pracowniczego zajmuje się zarówno rekrutacją, jak i legalizacją pracy pracowników z Ukrainy, wyręczając tym samym od żmudnych i czasochłonnych obowiązków.

Przekonaj się, dlaczego warto zatrudnić pracownika z Ukrainy, korzystając z usług sprawdzonej agencji zatrudnienia Kowsen-Pol.

1. Pracownicy z Ukrainy to rzetelni i kompetentni pracownicy

Przede wszystkim podkreślić należy, że pracownicy z Ukrainy doceniani są przez polskich pracodawców za motywację, zaangażowanie, sumienność i dyspozycyjność. Warto też podkreślić, że w znacznej mierze są to osoby posiadające nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale i kwalifikacje. Szczególnie poszukiwani są m.in. ślusarze, elektrycy, budowlańcy, spawacze, pracownicy magazynowi i produkcyjni, monterzy itd. Mimo wielu mitów, w Ukrainie znajduje się wiele uniwersytetów, czy szkół – szczególnie w większych miastach, które oferują wykształcenie na wysokim poziomie. Ukraińska kadra pracownicza zapewnia równie dobre umiejętności co polska kadra pracownicza, a często ma nieco mniejsze oczekiwania finansowe, co jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego pracodawcy. Warto zaznaczyć, że osoby z Ukrainy chętnie podejmują się pracy w nadgodzinach, co w szczególności może zwiększyć wydajność firmy oraz produkcji.

2. Krótkotrwała oraz długotrwała współpraca z pracownikami z Ukrainy.

Agencja zatrudnienia może zapewnić zarówno pracowników sezonowych, czyli tzw. krótkoterminowych, jak i na dłuższy okres czasu współpracy. Agencja pracy Kowsen-Pol skupia się na długookresowych kontraktach z pracodawcami. Aktualnie większość przedsiębiorców, szczególnie w branżach obróbki metalu, nastawiona jest na stałą współpracę z pracownikami. Dobra agencja zatrudnienia prowadzi dokumentację pracowniczą nieprzerwanie, zapewniając dokumenty pracownikom nie tylko podczas początku współpracy, ale również w trakcie. Jest to niezbędne, aby móc zapewnić pracodawcy stałą kadrę pracowniczą. Ważne jest, aby pracownik posiadał wszelkie wojewódzkie zezwolenia, kartę pobytu oraz dodatkowe niezbędne dokumenty. Prowadzenie dokumentacji pracowniczej często wiąże się z koniecznością dobrej znajomości aktualnych przepisów, aby pracownicy z Ukrainy mogli podjąć stałą współpracę z firmą. Więcej wiedzy na temat zatrudnienia znajduje się pod linkiem – zatrudnienie pracownika z Ukrainy.

3. Kompetencje zgodne z oczekiwaniami klientów

Przed rozpoczęciem współpracy z agencją, klient przedstawia swoje wszelkie oczekiwania oraz wymagania dotyczące kwalifikacji oraz doświadczenia. Dzięki szczegółowemu badaniu potrzeb przez biuro pracy, agencja może dopasować odpowiednich kandydatów, którzy sprostają tym wymaganiom. Agencja przeprowadzi proces rekrutacji oraz selekcji pracowników z Ukrainy, dzięki czemu klient może zaoszczędzić czas oraz pieniądze na danym procesie. Koordynator zajmujący się danym projektem powinien dopytać o to, czego pracodawca wymaga, aby później dział rekrutacji mógł przeprowadzić rekrutację indywidualnie pod pracodawcę.

4. Pełne wsparcie agencji zatrudnienia

Agencja zatrudnienia zapewni pełne wsparcie przy rekrutacji oraz zatrudnieniu pracowników z Ukrainy. Na jakie konkretne usługi można liczyć ze strony agencji? Kilka przykładów znajduje się poniżej:

  • rekrutacja pracowników,
  • legalizacja zatrudnienia,
  • zapewnienie wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem,
  • prowadzenie dokumentacji pracowniczej,
  • wsparcie księgowości oraz administracji,
  • szkolenie BHP ogólne,
  • badania lekarskie (w zależności od wymaganego zawodu),
  • opieka koordynatora (w razie jakichkolwiek wątpliwości, przydzielony koordynator jest zawsze pod telefonem, aby pomóc pracownikowi, czy pracodawcy),
  • wypłata wynagrodzeń.

Kompetentna agencja pracy zapewni wszystkie powyższe punkty. Daje to pełen komfort dla kontrahentów współpracujących z pracownikami z Ukrainy.

5. Pewność ciągłości zatrudnienia

Znaczna większość polskich przedsiębiorstw zmaga się z problemem utrzymania ciągłości pracy na różnych stanowiskach. W przypadku niezadowolenia z pracownika, bądź konieczności rezygnacji z pracy, agencja w miarę swoich możliwości, jak najszybciej zapewni pracownika na wolny wakat. Warto zaznaczyć, że agencja stara się dbać o dobre relacje z pracownikami, dzięki czemu w przypadku wyniknięcia różnych sytuacji w życiu pracowników, może zareagować szybciej i zapewnić pracownika na miejsce osoby, która zrezygnowała natychmiastowo. Brak personelu do pracy może oznaczać poważne problemy dla firm, dlatego warto podjąć współpracę z agencją zapewniającą pracowników z Ukrainy, która wesprze pracodawcę w brakach kadrowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą współpracy agencji pracy Kowsen-Pol.

Udostępnij:

Więcej z bloga

Wyślij wiadomość

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.