...

Szukam pracowników – czyli jak pozyskać pracowników

Szukam pracowników – czyli jak pozyskać pracowników
szukam pracowników - czyli jak pozyskać pracowników


”Szukam pracowników”. Jak pozyskać pracowników? Coraz częściej słyszymy dane frazy od pracodawców. Pozyskanie pracowników w obecnych czasach wiąże się z coraz większymi trudnościami. Przedsiębiorcy zmagają się z brakami kadrowymi, komplikacjami związanymi z rekrutacją odpowiednich pracowników. Nie wystarczy tylko w ogłoszeniu napisać – szukam pracowników. Rekrutacja jest znacznie bardziej skomplikowanym procesem, od którego zależy działanie przedsiębiorstwa. W takim razie, jak pracodawcy mogą sobie poradzić z danym problemem?

Możliwości pracodawcy

Jedną z bardziej kosztownych możliwości, jakie posiada przedsiębiorca jest powołanie nowego działu HR w firmie. Jak powszechnie wiadomo, zakres obowiązków takiego działu jest bardzo szeroki. Pracownik działu HR powinien mieć niezbędne zdolności interpersonalne i wiedzę z zakresu psychologii człowieka.  Zbudowanie swojego działu HR od podstaw w firmie wiąże się z koniecznością zatrudnienia specjalisty, który pomoże w danym procesie. Należy stworzyć zespół osób z doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami by praca kadr przyniosła zauważalne efekty, często wiąże się ze znacznie zwiększonymi kosztami. Warto dodać, że samo zbudowanie zespołu podstaw zajmuje więcej czasu, chociażby ze względu na okres znalezienia odpowiednich pracowników do tego zadania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o strukturze działu HR w firmie zapoznam się z przykładowym artykułem – ,,Czym zajmuje się dział hr…?”

Outsourcing pracowniczy – proste rozwiązanie dla pracodawców

Outsourcing pracowniczy jest jednym z lepszych rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy zmagają się z brakami kadrowymi. Firma świadcząca usługi z zakresu outsourcingu pracowniczego nie tylko zrekrutuje odpowiednio dopasowanego pracownika. Zapewni również wszelkie dokumenty legalizujące zatrudnienie pracownika, cudzoziemca takie jak zezwolenie na pracę i pobyt. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie legalizacji, zapraszamy do artykułu poświęconego danym procesom. ,,Jak wygląda zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy?” Agencja pracy dysponuje doświadczonym zespołem specjalistów, którzy zajmą się całkowitym procesem zatrudnienia pracownika od A do Z. Warto zaznaczyć, że agencja pracy zajmie się również wypłatą wynagrodzeń oraz zaliczek pracowniczych. Przedsiębiorca zostaje odciążony z kolejnego obowiązku, który należy wypełnić przy samodzielnym zatrudnianiu pracowników. Współpraca z agencją pracy na zasadach outsourcingu pracowniczego to przede wszystkim oszczędność czasu oraz minimalizacja kosztów w przedsiębiorstwie. Czas oraz koszty, które pracodawca musiałby podjąć na uruchomienie nowego działu, mógłby przekierować na inne działania w swoim przedsiębiorstwie zorientowane przede wszystkim na rozwój.

Agencja Zatrudnienia Kowsen-Pol jako kompetentna agencja świadcząca usługi z zakresu outsourcingu pracowniczego kompleksowo wypełni wszelkie usługi związane z zatrudnieniem pracownika.

Udostępnij:

Więcej z bloga

Wyślij wiadomość

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.