Gdzie najlepiej szukać pracowników z Ukrainy?

Gdzie najlepiej szukać pracowników z Ukrainy?
flaga ukrainy

Coraz więcej firm decyduje się na krótkoterminowe zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Dotyczy to zazwyczaj firm produkcyjnych realizujących dedykowane zamówienia wynikające z podpisanych umów z kontrahentami. Podpowiadamy, dlaczego warto zatrudnić obcokrajowców oraz gdzie szukać pracowników z Ukrainy.

Zalety zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Wiele osób z Ukrainy decyduje się na poszukiwanie pracy w Polsce. Jest to związane przede wszystkim z faktem, iż chcą oni poprawić warunki bytowe swoje i swojej rodziny, ale też zdobyć nowe doświadczenia rozwijając umiejętności zawodowe. Jednak to właśnie kwalifikacje osób z Ukrainy są bardzo cenione przez pracodawców. Ponadto wykonują oni pracę sumiennie i z zachowaniem obowiązujących zasad w przedsiębiorstwie co jest niezwykle istotne. Co ważne pracownicy z Ukrainy decydują się na zatrudnienie na stanowiskach niechętnie wybieranych przez Polaków. Pozwala to na obsadzenie wszystkich stanowisk w firmie oraz realizację wszystkich zleceń na czas.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy

Podczas zatrudniania pracowników z Ukrainy obowiązuje tak zwana uproszczona procedura, która pozwala na zatrudnienie obcokrajowca na okres nie dłuższy niż pół roku, w ciągu całego roku. Nie jest w tym przypadku istotne, ile pracodawców zatrudniało pracownika zza wschodniej granicy. Ważne, aby nie przekroczyć ustalonego w rozporządzeniu czasu zatrudnienia. Ponadto uproszczona procedura zatrudnienia nie wymaga spełnienia wielu warunków formalnych, dzięki czemu pracownik może znaleźć się w szeregach firmy szybko.

Leasing pracowników zza wschodniej granicy

Niewystarczająca wiedza działów HR w zakresie zatrudniania obcokrajowców powoduje, że firmy coraz częściej korzystają z usług firm takich jak nasza. Gwarantujemy firmom możliwość leasingu pracowników, który jest obecnie najprostszą formą zatrudnienia pracowników zza wschodniej granicy. Zatrudnienie następuję po podpisaniu umowy między naszą agencją a pracownikiem z Ukrainy, który następnie otrzymuje zakres obowiązków, jakie mają być spełnione w czasie pracy. Zaletą leasingu pracowników jest dostosowanie kwalifikacji zatrudnionych do oczekiwań przyszłego pracodawcy na podstawie wywiadu pracowniczego oraz dokumentów potwierdzających umiejętności zawodowe.

Udostępnij:

Więcej z bloga

zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy

Jak wygląda zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy?

Zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy wiąże się z wypełnieniem szeregu formalności przez pracodawcę. Na naszym blogu został udostępniony artykuł ,,Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca?” w którym zwarta

Wyślij wiadomość