...

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy – jak zrekrutować i jak zatrudnić?

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy – jak zrekrutować i jak zatrudnić?
zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy jest coraz częstszym zabiegiem wśród polskich pracodawców – długoterminowo, jak i krótkoterminowo. Dotyczy to zazwyczaj firm produkcyjnych, jak i firm z zakresu przemysłu, obróbki metalu realizujących dedykowane zamówienia wynikające z podpisanych umów z kontrahentami. Podpowiadamy, w jaki sposób zatrudnić obywateli Ukrainy oraz za pomocą, jakich źródeł oraz środków dane osoby zrekrutować.

Zalety zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Wiele osób z Ukrainy decyduje się na poszukiwanie pracy w Polsce. Jest to związane przede wszystkim z faktem, iż chcą oni poprawić warunki bytowe swoje i swojej rodziny, ale też zdobyć nowe doświadczenia rozwijając umiejętności zawodowe. Jednak to właśnie kwalifikacje osób z Ukrainy są bardzo cenione przez pracodawców. Ponadto wykonują oni pracę sumiennie i z zachowaniem obowiązujących zasad w przedsiębiorstwie co jest niezwykle istotne. Co ważne pracownicy z Ukrainy decydują się na zatrudnienie na stanowiskach niechętnie wybieranych przez Polaków. Pozwala to na obsadzenie wszystkich stanowisk w firmie oraz realizację wszystkich zleceń na czas.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy – krótko o procedurach

Podczas zatrudniania pracowników z Ukrainy obowiązuje tak zwana uproszczona procedura, która pozwala na zatrudnienie obcokrajowca na okres nie dłuższy niż pół roku, w ciągu całego roku. Nie jest w tym przypadku istotne, ile pracodawców zatrudniało pracownika zza wschodniej granicy. Ważne, aby nie przekroczyć ustalonego w rozporządzeniu czasu zatrudnienia. Ponadto uproszczona od czasu rozpoczęcia konfliktu zbrojnego procedura zatrudnienia nie wymaga spełnienia wielu warunków formalnych, dzięki czemu pracownik może znaleźć się w szeregach firmy szybko. Więcej o danych procedurach znajduje się pod danym linkiem – Zatrudnienie praconików z Ukrainy od strony formalnej.

Outsourcing pracowników zza wschodniej granicy

Niewystarczająca wiedza działów HR w zakresie zatrudniania obcokrajowców powoduje, że firmy coraz częściej korzystają z usług firm oferujących outsourcing pracowniczy, aby pracownicy z Ukrainy zostali zatrudnieni prawidłowo oraz legalnie. Gwarantujemy firmom kompleksową usługę outsourcingu pracowników, który jest obecnie najprostszą formą zatrudnienia kandydatów zza wschodniej granicy, dzięki której pracodawca jest odciążony ze wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem pracowników z Ukrainy. Zatrudnienie następuje po podpisaniu umowy między naszą agencją a pracownikiem z Ukrainy, który następnie otrzymuje zakres obowiązków, jakie mają być spełnione w czasie pracy. Zaletą outsourcingu pracowników jest dostosowanie kwalifikacji zatrudnionych do oczekiwań przyszłego pracodawcy na podstawie wywiadu pracowniczego oraz dokumentów potwierdzających umiejętności zawodowe.

Obraz autorstwa senivpetro na Freepik

Udostępnij:

Więcej z bloga

Wyślij wiadomość

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.